Respoonin*

Kui oma elu ilusasti ligisemelikult elada, lähed paradiisi. Mul natuke nii juhtus, seoses oma tööandja lahkuse ja kolleegipreemiaga sain võimaluse tulla kasutama Rakvere spa-mõnusid.
Esimene seik toimus juba tee peal. Kuna mu vanal ja ustaval, kuid kapriissel autol eksisteerib mingi müstiline aku probleem, siis avastasin sõidu ajal, et laadija olen koju jätnud. Mis olnuks võimaliku häda korral päästev lahendus, lebas hüljatuna korteripõrandal. Lahenduseks osutus siis piisavlt järsu kaldega tänav (Tõusu-) ja parkla selle ääres. Misiganes seisus on aku, mina saan minema.
Vot.
Üksinda veekeskusse minek on natuke nagu muusika kuulamise pärast peole minek. Ehk sotsiaalne melu võib eesmärki häirida. Aga õnneks on siin ka peotäis erinevaid saunu ja ujula ja khm, veetoru.
Kogu kompleks asub huvitavas kohas. Mõelge natuke sauna mõtte peale, mis on kontrastide kogemine. Spa ühes küljes on kirik, teises mingi kaitseliidu hoone – no ehtsad suutükid õue peale pargitud ja kolmandas osside Meka – burksiputka nii tankla kui parklaga. Üks vaene neiu vorpis seal kebabe teha, vanadele mafioosnikele ja noortele rollerikuttidele, ooteaeg oli vast 15 min.
Igatahes. Kontraste leidus ka veekeskuses endas. Ühes otsas oli veekeskus, kus vallatlesid tätoveerutud ja elavad vene noormehed, täpselt teisel pool – saun nimega sanaarium, kus oli keelatud rääkimine, mängis selline arglik-hell muusika ja seintel muutis aeglaselt pehme valgus omi värve. Kerise kõrvalt jäisesse tiiki.
Mingid naljakad kujutlused olid, mis viibimist lõbustasid. Näiteks, et toda arglikku muusikat mängibki ülakorrusel väike asjaarmastajalik bändike, see seletaks hotelli piletihinda. Ja siis, et hall habemega vanamees tavasaunas, kes leili viskas, töötabki seal sellena. 9h järjest veesopsutamist ja saunatajatega spordist/kultuurist/poliitikast/naistest jms rääkides. Mille kõigega ta korraga kursis on, nagu pühendunud klienditeenindaja ikka.

Igatahes loodan uuele nädalale vastu minna täielikult taastunud mana ja eludega.

* Väheseid asju, mis mind uskumatult-võrreldamatult närvi ajab, on inglise keele kasutamine segamini eesti keelega ilma adekvaatse motiivita. Eriti kui lausete kaupa ja kui see pole konkreetne väljend. See on nagu botaste kandmine ülikonnaga või dressid kingadega. Väkk.
Aga nagu näha, patustab ka pühak.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: